петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Силен земјотрес во Струмица

Според Евро-медитеранскиот сеиозмолошки центар, епицентарот бил во Егејското море, а јачината е 6.7 степени според Европската макросеизмичка скала.

zemjotres

Поврзани вести

Силен земјотрес  ја затресе Струмица и околината, околу 11. 30 часот утрово. Според кажувањата на локалните жители земјотресот  траел околу 15 минути.
Е
пицентарот на земјотресот не е во Македонија, туку станува збор за голем земјотрес кој е регистриран и во Грција и во Турција.

 Според Евро-медитеранскиот сеиозмолошки центар, епицентарот бил во Егејското море, а јачината е 6.7 степени според Европската макросеизмичка скала.

Засега нема никакви информации за евентуални штети или за повредени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести