петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Силна експлозија во центарот на Каиро

Причина за експлозијата е автомобил- бомба.

APphoto_Mideast Egypt

Поврзани вести

Силна експлозија утрово одекнала во центарот на Каиро, во близина на зградата на египетската полиција. Загинаа најмалку три лица, додека 30 се ранети.

Очевидци велат дека над дел од Каиро во која што се случила експлозијата се издигнува висок црн облак, а исто така има информации и дека во центарот на градот се случуваат пукања.

Локалните новини пишуваат дека зградата на полицијата во Каиро е оштетена и дека на лице место дошле бројни екипи на брзата помош.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести