понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силно невреме го зафати Охрид

1

Поврзани вести

Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град и грмежи денеска го зафати Охрид.

Поради интензивните врнежи поплавени се голем број улици и дворови, а темпертурата во моментов е 21 степен.

2

Од УХМР најававуваат облачно и врнежливо време и за наредните два дена.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести