петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Силно невреме ја зафати Будва

budva-nevreme-poplava-dozd-01

Поврзани вести

Силно невреме ги зафати Петровац и Будва и предизвика поплави.

Надојдена вода течела низ Будва по силниот дожд кој го зафатил Црногорското приморје. Како што и било најавено, обилни врнежи од дожд на приморјето и во централниот дел на оваа Црна Гора, вчера ги погодиле граѓаните.

Во невремето најмногу биле погодени Петровац и Будва, каде што биле забележани големи поплави. Покрај дождовите, на одредени места дошло и до одрон на земјиштето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести