четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Силно невреме ја зафати Хрватска

nevreme-olujni-vetar-grad-1375995210-350139

Последни вести

Поројните дождови предизвикаа поплави во повеќе делови на Хрватска.

Во северниот дел од земјата вчера биле регистрирани 2.500 грмежи за два часа, а во Вараждин врне пороен дод веќе 30 часа.

Во крајбрежната област на Далмација поради засилен ветер воведено е строго ограничување на брзината на автопатопт А1.

Најчитани вести