понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силно невреме на Балканот – нема струја, огромен број граѓани се евакуираат

nevreme-olujni-vetar-grad-1375995210-350139

Последни вести

Голем број граѓани во Црна Гора се отсечени поради силното невреме кое денеска го зафати целиот Балкан.

Циклонот Реа предизвика огромни штети и проблеми во сообраќајот. Дел од државата е поплавен, а во останатиот дел поради обилни снежни врнежи, голем број граѓани се отсечени, а болните и децата се евакуираат

Најчитани вести