среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Силно невреме во битолско

Нестабилност се бележи и во Гевгелиско.

nevreme-564x338

Последни вести

Изразена нестабилност проследена со грмежи и врнежи од дожд во моментов има југозападно од Битола.

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека по правецот на движење невремето се очекува да го зафати јужниот дел на Пелагонија.

Нестабилност се бележи и во Гевгелиско.

Најчитани вести