среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Силно невреме во Хрватска (ВИДЕО)

Најлошо било во Новиград, каде како што пишуваат хрватските медиуми “обилниот дожд го претворил денот во ноќ”.

Foto-35100-640x462

Поврзани вести

Силно невреме со грмотевици утрово го зафатило подрачјето на Истра. Најлошо било во Новиград, каде како што пишуваат хрватските медиуми “обилниот дожд го претворил денот во ноќ”.

Таму наврнало ндожд 49 мм, а освен грмотевиците паѓал и крупен град.

Според прогнозите на хрватските метеоролози, невремето во текот на денот ќе се движи од запад кон истокот на земјата.

Најчитани вести