петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Силно невреме во Кавадарци

kavadarci

Поврзани вести

Силно невреме проследено со пороен дожд, град и силни електрични празнење го зафати Кавадарци.

Улиците се претворени во реки за само петнаесет минути колку што траело невремето.

Допрва ќе се утврдува дали и колкава штета предизвикал градот врз земјоделските култури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести