петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Силно невреме во Кочани и Крива Паланка

Уште една нестабилна маса се движи западно од Скопје кон скопската котлина и Гостивар.

nevreme

Последни вести

Силно невреме во Кочани и Крива Паланка. Од УХМР велат дека невремето ќе потрае.
Уште една нестабилна маса се движи западно од Скопје кон скопската котлина и Гостивар.

„Во моментов појако невреме има во Кочанско и Кривопаланечко и се очекува да потрае, потоа западно од Скопје со правец на движење кон Скопската котлина и во Гостиварско.“ – велат од УХМР

Во моментов во центарот на Скопје имаме стабилно време проследено со умерен ветер. Се очекува нестабилната маса набрзо да помине и над главниот град.

Најчитани вести