понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силно невреме во Милано

grad-milano_28.02-5--620x413

Поврзани вести

Силно невреме го погоди денеска  Милано, предизвикувајќи поплави во некои делови на овој град во северна Италија.

Невремето започнало околу пладне, по што обилните дождови набрзо го зголемиле нивото на водата на реката Севезо и таа се излеала од коритото во миланската населба Нигуарда.

Во поплавените делови на градот се испратени спасувачки екипи. Поради невремето дојде и до прекин или одлагање на железничките врски меѓу Милано, Бергамо и Леко. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести