сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Силно невреме во Радовиш, поплавени улици и урнати ѕидови

nevreme

Поврзани вести

Силно невреме кое траело неколку часа изутринава го зафати Радовиш.

Обилниот дожд ги поплавил улиците, а на одредени места попуштиле и потпорните ѕидови кои подоцна и се срушиле од надојдената вода.

Поплавени биле и повеќе објекти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести