вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Силно невреме во Словенија

Силно невреме проследено со пороен дожд, ветар и грмежи ја погоди ноќеска и утрово Словенија, а на Кредарица, што се наоѓа на 2.514 метри надморска височина падна 10 сантиметри снег.

1380826_723066661052350_1548686018_n

Последни вести

Силно невреме проследено со пороен дожд, ветар и грмежи ја погоди ноќеска и утрово Словенија, а на Кредарица, што се наоѓа на 2.514 метри надморска височина падна 10 сантиметри снег.

Републичкиот центар за известување во изминатите 12 часа соопшти за повеќе удари од гром кои во некои подрачја предизвикаа пожари.

Словенечки медиуми јавуваат за голем број искршени и искорнати дрвја во Љубљана. Хидрометеоролошкиот завод соопшти дека е можна и појава на лизгање земјиште.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести