петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силното невреме ја поплави и гимназијата Јосип Броз Тито

josip-broz-tito-poplava500ytjhu56ui56uthr

Поврзани вести

Невремето кое вчера го зафати Скопје предизвика вистински хаос. Синоќешниот дожд ги поплави и училниците на гимназијата Јосип Броз Тито.

Вчера во големото невреме наврнаа 37 литри на метар квадратен.

ФОТО: Пресс24

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести