Македонија,Крими хроника

Силното невреме ја поплави и гимназијата Јосип Броз Тито

Силното невреме ја поплави и гимназијата Јосип Броз Тито

Невремето кое вчера го зафати Скопје предизвика вистински хаос. Синоќешниот дожд ги поплави и училниците на гимназијата Јосип Броз Тито.

Вчера во големото невреме наврнаа 37 литри на метар квадратен.

ФОТО: Пресс24