понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Силното невреме остави без струја 226 населби во Украина

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Поврзани вести

Силниот ветар и снежните врнежи во текот на изминатата ноќ оставија без струја 226 населби во пет централни и јужни области во Украина.

Во Одеската област без електрична енергија останаа 94 населени места, во Николаевската – 92, во Кировградската – 24, во Херсонската – 10 и во Черниговската област уште шест населби.

Во моментов соодветните служби се обидуваат да ги вратат овие населени места во електродистрибутивната мрежа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести