понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 50

Силувач од Србија фатен на Табановце

policija-lisici-apsenje

Последни вести

При пасошка контрола на граничниот премин Табановце вчера е констатирано дека В.К. (54) од Србија евидира на СТОП-Листа и се бара за кривично дело „силување“.

Истиот е уапсен е предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Најчитани вести