петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Силувана баба во Радовиш, па свирепо убиена

полиција

Последни вести

Грозоморно убиство го потресе Радовиш. Вчера приквечер четворица мажи упаднале во домот на пензионерката С.А., ја силувале, ѝ ги корнеле ноктите, ја убиле и ѝ одзеле поголема сума пари. Низ градот се зборува дека станува збор за 2.800 евра.

Извори од МВР го потврдуваат настанот, нивните екипи се на теренот и во текот на денот ќе соопштат повеќе информации.

Најчитани вести