среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силуваната малолетничка си ја отвори душата

s

Поврзани вести

„Ме злоставуваа два пати. Ги преколнував да престанат, но тие продолжија да се изживуваат врз мене. Се обидов да се одбранам, но не можев„, низ солзи раскажува 16 – годишната девојка од Србија која беше силувана.

Девојката на обвинителот му раскажала дека Бојан Паунковиќ, Далибор Димитриевиќ и В.М. монструмите кои ја силуваа, и се заканувале по нејзиниот живот, па затоа морала да молчи.

– Ми се закануваа и додека ме силуваа и потоа. Велеа дека сум мртва ако ја отворам устата. Се плашев затоа не кажав никому, па ни на мајка ми. Ги познавав од порано, секогаш беа пристојни и културни, вакво нешто не очекував, вели малолетничката.

Инаку, монструмите во полиција потврдиле дека ја силувале девојката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести