четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Силувано 14 годишно девојче од Аеродром

Четиринаестгодишно девочје било силувано во скопската населба Аеродром вечерта меѓу вторникот и средата, а случајот бил пријавен вчера од страна на нејзината мајка.

klinika-564x272

Поврзани вести

Четиринаестгодишно девочје било силувано во скопската населба Аеродром вечерта меѓу вторникот и средата, а случајот бил пријавен вчера од страна на нејзината мајка.

Имено, девојчето во средата околу 13:30 часот се сретална со лице кое го запознала на фејсбук во дворот на нејзиното основно училиште. Девојчето заедно со силувачот се упатиле кон паркот на Клиничкиот Центар-Скопје, каде ги пречекало уште едно лице кое и било претставено како негов брат.

Најпрво седеле во паркот каде ја допирале, а кога почнале да ја соблекуваат таа со ногата успеала да удри еден од напаѓачите. Потоа под закана ја внеле во еден од тоалетите на Клиничкиот центар каде и ја силувале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести