вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Симеоне: Ни помогна и Луис Арагонес

sss

Последни вести

Најзаслужниот за освоената јубилејна 10. шампионска титула во шпанската Примера, предводникот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне по натпреварот на “Ноу Камп” изјави дека имал чуство како и починатиот Луис Арагонес да им помага на неговите дефанзивци.

„Неверојатно. Волшебно. Немам други зборови. Но, знам како ја освоивме титулата. Со храброст, со одлучност, со многу борба и со многу трчање. Рецептот е јасен…нема предавање! Тоа им го кажав на фудбалерите и на полувремето. Тие веруваат во мене, а јас во нив. Тоа е силата на Атлетико Мадрид. Ова е огромен триумф, ја освоивме шампионската круна, но не очекува уште еден голем дуел против Реал Мадрид во финалето на Лигата на шампионите. Би сакал да им се заблагодарам на сите кои имаа придонес во оваа титула, пред се на фудбалерите, на моите соработници во стручниот штаб, на раководството и секако, на навивачите. Заслужија сите да се радуваат. Искрено, во второто полувреме имав чуство дека со нас е и Луис Арагонес, имав чуство дека им помага на моите дефанзивци“, изјави аргентинскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести