сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Симеоне разочаран од глумата на Неимар

simeone razocaran neimar

Поврзани вести

Тренерот на Атлетико (М), Диего Симеоне по натпреварот протув Барселона, јавно го критикуваше бразилскиот интернационалец, Нејмар и го дефинираше како голем глумец.

„Глумата е составен дел од карактерот на Нејмар. Иста таква особина има и Алексис Санчез. Тоа го знам уште од времето кога бев тренер на Ривер Плата. Нејмар има за задача да падне после секој старт. Не може да сфати дека со таквата глума ја уништува сликата за себе. Диего одигра одлично и многу сум среќен поради постигнатиот погодок. Имавме потреба од Коста, затоа играше и повреден. Ќе видиме за каков вид на повреда станува збор и колку ќе отсуствува од зелениот терен. Тука е Раул Гарсија, тука е Давид Виља и Адриан. Нема место за паника. Презадоволен сум од играта на моите фудбалери, но на сите ни е јасно дека двата тима имаат различен стил на игра”, изјави аргентинскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести