сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Симеоне:Реал (М) да не ги искористи слабите то~ки на Атлетико (М)

Диего Симеоне, тренерот на Атлетико (М), на неколку часа пред официјалниот старт на финалниот натпревар во Лигата на шампиони изјави дека како и секој тим, и неговиот има свои недостатоци, но се надева дека истите нема да бидат искористени од фудбалерите на Реал (М).

SIMEONE SLABI TOCKI

Поврзани вести

Диего Симеоне, тренерот на Атлетико (М), на неколку часа пред официјалниот старт на финалниот натпревар во Лигата на шампиони изјави дека како и секој тим, и неговиот има свои недостатоци, но се надева дека истите нема да бидат искористени од фудбалерите на Реал (М).

“Ова се плодовите од напорната работа во изминатите три сезони. Оставивме одличен впечаток во Лигата на Европа, но ја задржавме човечноста, групната етика. Од голманот, па се до последниот напаѓач, сите знаат што е потребно, каква игра е потребна за да успееме. Само така ќе ги елиминираме недостатоците, само така ќе одиграме подобро од очекуваното. Нормално дека и овој тим има свои недостатоци, но подобро да ги сокриеме од противникот. Играме против историскиот ривал и горд сум на фактот дека еден град има толку можни претставници во Лигата на шампиони. Мадрид сигурно подеднакво е горд Атлетико (М) и Реал (М). Имаме уникатна шанса и се надевам дека моите фудбалери ќе одиграат уште еден историски натпревар, изјави предводникот на “јорганxиите”, Диего Симеоне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести