недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Симеоне сака да биде тренер на Интер

simeone

Последни вести

Предводникот на шпанскиот прволигаш Атлетико (М), Диего Симеоне, откри дека со големо задоволство би ја прифатил евернтуалната понуда да биде тренер на италијанскиот калчо гигант Интер.

“Интер? Тоа ќе биде голема чест за мене. Сепак во овој момент, таквите шпекулации се дело на спортските медиуми. Уште се замислувам како тренер на Атлетико (М) и тоа на подолг временски период. Има и такви кои изјавуваат и веруваат дека јас ќе бидам Алекс Фергусон но на клупата на Атлетико (М). Ќе биде многу глупаво ако изјавам дека не верувам во шампионската титула. Особено сега, особено кога ја делиме лидерската позиција со Барселона”, изјави аргентинскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести