понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Симеоне сака да му даде шанса на Чичарито

c

Последни вести

Тренерот на актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Атлетико (М), Диего Симоне, откри дека би сакал во новата клупска сезона на располагање да ги има и услугите на мексиканскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Хавиер Хернандез Чичарито.

И новиот менаџер на “црвените ѓаволи”, Луи ван Гал, многу не верува во квалитетите на Чичарито кој доколку остане на “Олд Трафорд” сигурно ќе ја грее клупата за резервни фудбалери.

“Разговарав со спортскиот директор. Ми ги објаснив моите идеии, му кажав од каков тип на фудбалер имам потреба. Можам да потврдам дека сум заинтересиран за Чичарито, но следам уште неколку фудбалери. Се е можно до крајот на летниот преоден рок. Не можам да ја затворам вратата од “Винсенте Калдерон” на ниту еден фудбалер. Чичарито е многу добар фудбалер, многу добар во ситуацијата еден на еден. Мислам дека е одлична опција за Атлетико (М)”, изјави аргентинскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести