Магазин

Симоне Бетл – ѕвездата на американскиот „Икс Фактор“ се самоубила

Симоне Бетл – ѕвездата на американскиот „Икс Фактор“ се самоубила

Музичкиот свет е шокиран од веста за смртта на 25-годишната Симоне Бетл, дел од женската група „G.R.L.“ и учесничка во американското „Икс фактор“. Таа вчера наутро била пронајдена мртва во својот стан во Лос Анџелес.

 

simone7

ТМЗ беа први кои ја објавија трагината вест за смртта на талентираната пејачка, пишувајќи дека најверојатно станува збор за самоубиство.

simone6

Си Ен Ен пренесе дека Бетил била девојка која израснала во Лос Анџелес, пеела во црковен хор и студирала на музичката академија на Универзитето на Калифорниа.

simone5

Нејзината музичка кариера започнала откако учествувала на познатото шоу „Х Фактор“ во 2011 година, кога и станала една од финалистите.