недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Симоне Бетл – ѕвездата на американскиот „Икс Фактор“ се самоубила

simone4

Последни вести

Музичкиот свет е шокиран од веста за смртта на 25-годишната Симоне Бетл, дел од женската група „G.R.L.“ и учесничка во американското „Икс фактор“. Таа вчера наутро била пронајдена мртва во својот стан во Лос Анџелес.

 

simone7

ТМЗ беа први кои ја објавија трагината вест за смртта на талентираната пејачка, пишувајќи дека најверојатно станува збор за самоубиство.

simone6

Си Ен Ен пренесе дека Бетил била девојка која израснала во Лос Анџелес, пеела во црковен хор и студирала на музичката академија на Универзитето на Калифорниа.

simone5

Нејзината музичка кариера започнала откако учествувала на познатото шоу „Х Фактор“ во 2011 година, кога и станала една од финалистите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести