четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Симулација на летот: Еве што се случувало во „Ербасот“

Air Berlin And Germanwings Aircraft Operations At Berlin's Tegel Airport

Последни вести

Француските експерти направија симулација, што се случувало во авионот „Ербас“ А320 кој се сруши во вторникот во јужниот дел на Франција.

Симулацијата е направена на Европскиот симулатор за летање, а изгледот на пилотската кабина е поинаков затоа што таа во симулаторот е направена да наликува на онаа во Боинг 737.

Францускиот обвинител Брис Робен изјавил вчера дека за несреќата е виновен копилотот Андреас Лубиц, кој наводно, поради душевна болест намерно го срушил авионот.

Погледнете што се случувало на кобниот лет на „Џерманвингс“.

Најчитани вести