недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Син истепал мајка во Куманово

FOTO-773-

Последни вести

Кумановката Ш.К. (58) вчера пријавила во полиција дека во два наврати на 12.08.2014 година, како и на 15.08.2014 година, нејзиниот син физички ја нападнал.

Тој ја удирал со тупаници и клоци по телото и главата, при што и нанел видливи повреди во пределот на главата.

При вториот напад, успеал да ја соблече и да и земе 200 евра.

На оштетената и е укажана лекарска помош во Медицински центар Куманово, каде се констатирани тешки телесни повреди во вид на фактура на главата и истата е пренесена во Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.

По целосно докуметурање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести