петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Сингелиќ без вода

voda_vo_cheshma11

Последни вести

Од 11:30 часот, денеска без вода останале жителите на селото Сингелиќ во општина Гази Баба, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Од претпријатието информираат дека прекинот во напојувањето со вода е поради дефект на водоводната мрежа.

Дефектот е настанат на улицата Алија Авдовиќ крак 12 и 14, без корисниците без водоснабдување ќе останат се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести