Крими хроника

Синоќа ограбен скопјанец во Центар

Синоќа ограбен скопјанец во Центар

Вчера, во 22 часот на улицата Филип Втори Македонски, на С.С.(19) од Скопје, разбојници му ја одземале чантата во која тој имал лични документи, парични средства како и други предмети со што се стекнале со противправна имотна корист од 3,500 денари.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.