четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Синот на американскиот потпретседател позитивен на кокаин

dzozef-bajden-1

Последни вести

Синот на американскиот потпретседател Џозеф Бајден, Хантер Бајден (44), отпуштен е годинава од резервниот состав на американската морнарица, откако неговиот тест на кокаин бил позитивен, потврди денеска американски претставник.

Хантер Бајден беше резервен офицер од 2012 година, но минатата година падна на тестот за наркотици и во февруари оваа година е отпуштен, изјави претстаник кој побара анонимност.

Синот на американскиот потпретседател наведе во соопштение дека е отпуштен и изрази жалење поради тоа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести