четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Синсинати: Пресметка Ивановиќ-Шарапова

Vozniacki Sharapova

Поврзани вести

Тениските убавици Марија Шарапова и Ана Ивановиќ изборија 1/2 финале на Мастерс турнирот во Синсинати.

Ивановиќ во 1/4 финалето славеше со 2-0 против Елена Свитолина додека Шарапова загуби сет и тоа првиот во пресметката со Симона Хапел.

Ова ќе биде 12-ти меч помеѓу Ивановиќ и Шарапова, а во досегашните меѓусебни дуели поуспешна е Русинката со 8 победи.

Во второто полуфинале Серена Вилијамс ќе игра со Каролина Вознијацки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести