петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Сириец сакал да влезе во Македонија со фалсификувана лична карта

tabanovce

Последни вести

Триесет и тригодишен сириски државјанин, вчера при пасошка контрола на граничниот премин „Табановце“, покажал португалска биометриска лична карта, која било утврдено дека е фалсификувана.

Според МВР, тој  признал дека претходно во Атина од непознато лице по потекло од Иран ја купил за 100 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести