среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сиригу останува “светец”

sirigu

Поврзани вести

Италијанскиот голман Салваторе Сиригу го продолжи договорот со тимот на ПСЖ до 2018. Тој имаше уште една година од актуелниот договор, но по успешните преговори со раководството на клубот, Сиригу ќе остане помеѓу “светците” дополнителни 3 сезони.

Сиригу дојде во ПСЖ во 2011 година за сума од 3,9 милиони евра. Иако низ медиумите ова лето се најавуваа неколку познати имиња како можни засилувања на ПСЖ, сепак, тренерот Лорен Блан, се уште има максимална доверба во италијанскиот чувар на мрежата, а оттаму и новиот договор за соработка до 2018 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести