сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сирија ќе се бори против тероризмот заедно со опозицијата

valid mualem

Поврзани вести

Сирија изрази подготвеност да се бори против тероризмот заедно со опозицијата, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Ние сме подготвени за соработка со опозицијата за постигнување на целите на спротивставување на тероризмот врз основа на Декларацијата усвоена на средбата на Г8, и соодветните резолуции на Советот за безбедност на Обединетите Нации“, истакнал министерот за надворешни работи на Сирија Валид Муалем, кој е во посета на Москва.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести