недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 21

Сирија: Руската војска донесе пет тони хуманитарна помош во градот Хама

133141502

Последни вести

Руската војска испорача околу пет тони хуманитарна помош во три центри за бегалци во сирискиот град Хама, изјави денеска портпаролот на Рускиот центар за помирување на спротивставените сили во Сирија, полковник Сергеј Иванов.

Како што јави ТАСС, во пратката се наоѓа леб, конзервирано месо и риба, пакувани оброци, шеќер, брашно, млеко во прав и житарки, како и слатки за деца.

Руски активисти ќе работат во бегалските центри и ќе им пружаат помош на сите, додаде ТАСС.

Најчитани вести