среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сирија: Сите политички сили ќе можат да земат учество на претстојните избори

siriskozname

Поврзани вести

Владата на Сирија уверува дека сите политички сили ќе можат да земат учество во претстојните избори што треба да се одржат во земјата, пренесе „РИА Новости“.

„Претстојните избори ќе се одржат на повеќепартиски основа во согласност со новиот Устав на Сирија. Ова ќе овозможи учество во изборите на сите кои имаат таква желба и политички сили кои уживаат во поддршката на сирискиот народ“, изјавил заменик – министерот за надворешни работи на Сирија, Фејсал Микдад.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести