четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Сиријци ограбени на патот Градско-Велес

полиција

Последни вести

На патот Градско-Велес, на местото викано Венуле, неколку непознати лица извршиле разбојништво над четири сириски државјани, при што им се одземени пари, мобилни телефони, сириски патни исправи и торби со облека.

Инцидентот се случил вчера околу 16.30 часот.

МВР соопшти дека превзема мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести