среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сиријци сакале да излезат од земјава со фалсификувана лична карта

granica

Поврзани вести

Пет сириски државјани добија кривична пријава бидејќи на ГП Табановце приложиле четири фалсификувани грчки и една бугарска лична карта.

Станува збор за Е. А. (33), А. А. А. (33), С.А. (34), А. С. (27), А. А. (35), а при претресот на нивниот бгаж биле пронајдени нивните патни исправи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести