среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сиријската војска уби најмалку 45 цивили во Алепо

sirija

Последни вести

Најмалку 45 цивили беа убиени денеска во воздушни напади извршени од сириските војски во северната провинција Алепо, објави МИА.

Десетици се ранети при бомбардирање село заземено од џихадистите од Исламска држава и во квартот Ал Шаар во градот Алепо. Тој град е под контрола на бунтовниците, соопшти Сирискиот центар за човекови права

Најчитани вести