вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Сириски државјани пронајдени во воз, а истите претходно биле ограбени

38_big

Последни вести

На 10.10.2014 година на патролата во патничкиот воз бр.630 кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, а по тргнување на возот од железничка станица Згрополци према железничка станица Велес, пронајдени се две лица сириски државјани A.A.(1981) и A.M.Б.(1987).

Тие се пожалиле дека истиот ден во 06,00 часот во с.Згрополци-Велес, од страна на 4 лица облечени во цивилна облека кои биле со возило НН марка им била извршена кражба. Имено, лицата ги сопреле илегалците и истите се претставиле како полициски службеници, при што им извршиле пребарување по облеката и им одзеле 2000 евра.

По извршената кражба истите биле упатени на железничката станица Згрополци за да се качат во воз бр.630 кој наводно сообраќал кон Р.Србија. Во 12,50 часот сириските државјани се пренесени во прифатниот центар за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести