петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Сириски мигранти откриени во кумановско

migranti-6

Последни вести

Петмина сириски мигранти се откриени вчера во возило „опел вектра“ управувано од Ф.Д. (28) од село Ваксинце во атарот на село Речица, кумановско.

Меѓу мигрантите имало и едно малолетно лице.

Лицата се приведени во СВР Куманово за расчистување и документирање на случајот.

Најчитани вести