недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

Сите хороскопски знаци опишани со 1 карактеристика

Преку хороскопот може да дознаете што ви одговара најмногу, какви личности се оние околу вас кои се доблестите и мааните на секој хороскопски знак.

хороскоп

Поврзани вести

Вообичаено, повеќе се истакнуваат позитивните страни, но ако признаат астролозите како искрено и реално би ги опишале хороскопските знаци со еден-два збора, тоа би изгледало вака:

Овен – себичен сноб

Бик – тврдоглав кретен

Близнаци – желен за внимание

Рак – променлив во расположението

Лав – егоистичен

Девица – нервозна кучка

Вага – чудна личност

Скорпија – опсесивен манијак

Стрелец – истрипан чудак

Јарец – лигав емотивец

Водолија – перверзен психопат

Риба – плачлива глупача

Најчитани вести