недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сите летови до Крим се одложени

krim aerodrom

Поврзани вести

Проруски настроени единици за самоодбрана во Крим, наредиле задржување на сите летови кон и од главниот аеродром на полуостровот во Симферопол, со исклучок на оние од и за Москва, пренесе „АФП“.

Борци на единиците презеле контролата врз воздушниот сообраќај и принудиле авион кој доаѓал од Киев да се врати во главниот град, откако не му дале дозвола за слетување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести