сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сите реки во Словенија надојдени

poplave-slovenija-rojters-1352131810-226719

Поврзани вести

Во Словенија поради обилните дождови надошле сите реки и предизвикале бројни неприлики на жителите, посебно во источниот дел на државата.

Надојдените реки се излеале од своите корита и предизвикале поплави и бројни лизгалишта.

Пожарникарите и цивилната заштита се на готовс.

Сообраќајната полиција ги предупредува возачите на внимателно возење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести