четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сити го понижи Тотенхем, Челзи немоќен пред бункерот на Вест Хем

Резултати: Тотенхем - Манчестер С. 1:5, Сандерленд - Стоук 1:0, Астон Вила - ВБА 4:3, Челзи - Вест Хем 0:0.

siti ponizi totenhem

Поврзани вести

Фудбалерите на Тотенхем се последните кои на својата кожа ја почуствуваа моќта на новиот лидер во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Сити.

Првенствената пресметка на “Вајт Харт Леин” заврши со убедлив триумф на популарните “граѓани” од 5:1, а по еден погодок во противничката мрежа постигаа Серхио Агуеро, Јаја Туре, Един Џеко, Стеван Јоветиќ и Винсент Компани.

За разлика од Сити, тимот на Челзи не оправда ја оправда фаворитската улога во првенствениот натпревар од 23. коло и на крајот мораше да се задоволи со само еден освоен бод од дуелот против градскиот ривал, Вест Хем.

Седум погодоци, три во домашната и четри во гостинската мрежа, беа постигнати на градската пресметка помеѓу екипите на Астон Вила и ВБА, а дуелот помеѓу Сандерленд и Стоук заврши со минимален триумф на домашните од 1:0.

Резултати: Тотенхем – Манчестер С. 1:5, Сандерленд – Стоук 1:0, Астон Вила – ВБА 4:3, Челзи – Вест Хем 0:0.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести