среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сити ќе одвои 40 мил. евра за потписот на Мангала

Актуелниот шампион во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Сити излезе како победник во трката по потписот на францускиот интернационалец од редовите на португалскиот гигант Порто, Елиакуим Мангала.

SITI ZA MANGALA

Последни вести

Актуелниот шампион во англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Сити излезе како победник во трката по потписот на францускиот интернационалец од редовите на португалскиот гигант Порто, Елиакуим Мангала.
Фудбалските медиму на Островот потврдија дека двата клуба најпосле постигнале договор околу обештетувањето на 23-годишниот дефанзивец кое нема да биде помало од 30 мил. евра.
Освен најбогатиот клуб на Островот, Мангала важеше за голема желба и на лондонскиот премиерлигаш Челзи, но сопственикот на “сините”, Роман Абрамович беше поготвен да одвои околу 30 мил. евра за неговото обештетување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести