петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

„Сити Мол“ почна да наплаќа за паркинг

Skopje-City-Mall-1-640x320

Последни вести

Tрговскиот центар „Сити мол“ почна да го наплатува паркингот. Првиот час ќе биде бесплатен, а  секој нареден ќе се наплаќа по 40 денари.

На флаерите од трговскиот центар стои дека 5 часа се еднакви на 40 денари, но и дека секој следен час е 40 денари.

Според нив, сметката што ќе ја направат во трговскиот центар не им го покрива паркингот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести