петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Сити немаше милост нити за Блекбурн

siti nema milost

Поврзани вести

Повторениот натпревар од 3. коло во англискиот ФА Куп, дуелот на “Итихат” помеѓу екипите на Манчестер Сити и Блекбурн заврши со убедлив триумф на “граѓаните” од 5:0.

По два погодока постигнаа интернационалците од Шпанија и БиХ, Алавро Негредо и Един Џеко, а противничката мрежа ја затресе и репрезентативецот на Аргентина, Серхио Агуеро, кој се врати на фудбалските терени по пауза од неколку недели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести