понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Сити нуди 32 мил. фунти + Џеко за Пол Погба

Интернационалната групација "Абу Даби" е подготвена да одвои околу 32 мил. фунти за обештетувањето на Погба, но е подготвена во обратната насока да го испрати и босанскиот интернационалец, Един Џеко.

siti 32 mil pogba

Поврзани вести

Од ден на ден се поголем и поголем е бројот на клубови кои ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец во дресот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Пол Погба.

Ако до пред неколку недели, францускиот гигант ПСЖ важеше за прв фаворит кога е во прашање потписот на 22-годишниот играч за врска, сега таа улога му е доделена на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити.

Интернационалната групација “Абу Даби” е подготвена да одвои околу 32 мил. фунти за обештетувањето на Погба, но е подготвена во обратната насока да го испрати и босанскиот интернационалец, Един Џеко.
Најавениот трансфер е проценет на 53 мил. фунти, но раководните лица на Јувентус се заинтересирани само за парична понуда и по можност истата да не биде помала од 70 мил. евра.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести