Спорт

„Сити Парк Бојс“ се степаа меѓу себе, Работнички го гази МЗТ

Неверојатна предност за Работнички во третата четвртина игра во вечното дерби против МЗТ Скопје кое се игра во салата Градски парк.

Пред стартот на мечот имаше и помал инцидент. Имено, на триесетина минути до почетокот на средбата дојде до тепачка меѓу десетина домашни фанови, кои се пресметаа меѓу себе. За среќа, страстите експресно беа смирени од страна на останатите навивачи.

tepacka-park1_thumb_medium500_333

Повеќе фотографии на Екипа.мк