понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

„Сити Парк Бојс“ се степаа меѓу себе, Работнички го гази МЗТ

tepacka-park2_thumb_medium500_333

Поврзани вести

Неверојатна предност за Работнички во третата четвртина игра во вечното дерби против МЗТ Скопје кое се игра во салата Градски парк.

Пред стартот на мечот имаше и помал инцидент. Имено, на триесетина минути до почетокот на средбата дојде до тепачка меѓу десетина домашни фанови, кои се пресметаа меѓу себе. За среќа, страстите експресно беа смирени од страна на останатите навивачи.

tepacka-park1_thumb_medium500_333

Повеќе фотографии на Екипа.мк

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести